DeFi Market Maker Wintermute با هک 160 میلیون دلاری مواجه شد

Wintermute با هک 160 میلیون دلاری مواجه شد ، Evgeny Gaevoy مدیر عامل شرکت سازنده بازار کریپتو Wintermute  امروز 20 سپتامبر 2022 اعلام کرد که این پلتفرم در عملیات DeFi دچار هک 160 میلیون دلاری شده است.

Gaevo همچنین اعلام کرد که عملیات مالی متمرکز ( CeFi ) و خارج از بورس (OTC) تحت تأثیر قرار نگرفته است ، شایان ذکر استWintermut  قبلا توسط یک هکر کلاه سفید هک شده بود که 20 میلیون دلار توکن Optimism (OP) را در ماه ژوئن به سرقت بره بود.

Wintermute  حدود 160 میلیون دلار هک شد

Evgeny Gaevoy  مدیرعامل Wintermute  در توییتی در 20 سپتامبر گفت که سازنده بازار رمزنگاری Wintermute رقمی نزدیک به 160 میلیون دلار در عملیات DeFi خود هک شده است. با این حالا این اتفاق در عملیات CeFi و OTC شرکت بی‌تأثیر است.

مدیر عامل این شرکت گفت :  Wintermute با هک 160 میلیون دلاری مواجه شد.او اعلام کرد که عملیات Cefi و OTC تحت تأثیر قرار نگرفته است ، و تنها دو دارایی بیش از 1 میلیون دلار در حسابها وجود دارند ، بنابراین هرگونه حرکت عمده صندوق ردیابی و به تیم های تحت تأثیر اطلاع رسانی خواهد شد.

در این باره بیشتر بخوانید  آیا افت قیمت بیت کوین باعث کاهش استخراج بیت کوین خواهد شد؟

در همین حال کارمند زنجیره ای ZachXBT کیف پول هکر را ردیابی کرده است ، این کیف پول در حال حاضر دارای اتریوم (ETH) به ارزش بیش از 9 میلیون دلار و سایر توکن های ERC-20 به ارزش بیش از 38 میلیون دلار است ، به گفته شرکت امنیتی بلاک چین  BlockSecدلیل این هک افشای یک کلید خصوصی بوده است ، علاوه بر این کلید افشای کلید خصوصی به دلیل آسیب‌پذیری در ابزار تولید آدرس Vanity Ethereum Profanity بوده است.

علاوه بر این Wintermute  این هک را به عنوان یک هک کلاه سفید در نظر می گیرد و از هکر خواسته است  که با شرکت تماس بگیرد و خواسته های خود را مطرح کند ، سرویس‌های این پلتفرم امروز و احتمالا تا چند روز آینده تا زمانی که وضعیت حل شود مختل می‌ماند ، او همچنین تاکید کرد که بازار ساز با دو برابر مبلغ هک شده در سهام باقی مانده و هیچ مشکلی برای وجوه کاربران ایجاد نشده است.

Related posts

(دوج کوین) Dogecoin به لیست 10 ارز دیجیتال برتر باز می گردد

محسن شریفی

سه روز مانده تا هاردفورک واسیل آیا قیمت کاردانو تغییری می کند؟

لیندا سلطانی

انتقال مقادیر زیاد شیبا Shiba Inu در کیف پول های ناشناس

ناصر استادی

ارسال دیدگاه