فوربس فاش کرد : جعلی بودن بیش از 50 درصد حجم معاملات بیت کوین

جعلی بودن بیش از 50 درصد حجم معاملات بیت کوین ، زمستان کریپتو واژه ای که این روزها بیشتر از هر زمان دیگری آن را می شنویم وضعیت اکثر شاخص های بزرگ دنیا نظیر نزدک هم وضعیت بهتری نداشته و نشان از یک نگرانی بزرگ بین معامله گران بازارهای مالی دنیا می توان مشاهده کرد در چند روز اخیر یک تحلیل در مورد بیت کوین انشار یافت که خود گویای روند نگران این ارز دیجیتالی پیش رو بود اما نکات جالبی اخیرا در تحقیقات مجله فوربس نمایان شده است که بیشتر داده های حجمی از مبادلات بازار بیت کوین جعلی هستند. در این تحقیقات گزارش شده که حدود بیش از 50 درصد از حجم روزانه ثبت شده برای بیت کوین به احتمال بسیار زیاد جعلی بوده است.

در این باره بیشتر بخوانید  تحلیل شاخص نزدک Nasdaq : احتمال افت تا 12100

این تحقیقات که توسط خاویر پکس مدیر بخش داده و تجزیه و تحلیل فوربس انجام شده نشان از عدم تطابق عمده بین داده های تراکنش واقعی بیت کوین و داده های گزارش شده توسط صرافی های ارزهای دیجیتال را نشان داد. یکی از دلایلی که باعث این عدم تطابق شده است فقدان مقررات و استانداردهای گزارش دهی در این صنعت بوده و نگرانی های زیادی در مورد درست بودن داده های ارائه شده توسط صرافی های ارزهای دیجیتال وجود دارد به اعتقاد مجله فوربس بیشتر آنها “جعلی” هستند. ( جعلی بودن بیش از 50 درصد حجم معاملات بیت کوین )

جعلی بودن بیش از ۵۰ درصد حجم معاملات بیت کوین

51 درصد از حجم معاملات بیت کوین جعلی است

خاویر پکس در تحقیقات خود بیش از 160 پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اما به نام این پلتفرم ها اشاره ای نکرده است او معتقد است که این تحقیقات نشان می دهد که بیشتر تراکنش های بیت کوین جعلی بوده و برای بیشتر نشان دادن حجم معاملات استفاده شده است.

نمونه ای این اختلاف را می توان در تاریخ 14 ژوئن مشاهده کرد که حجم تراکنش بیت کوین رقم 128 میلیارد دلار بوده درحالی که صرافی های ارزهای دیجیتال مجموع 262 میلارد دلار را گزارش کرده اند با مقایسه این دو عدد به راحتی می توان مشخص کرد که بیش از 50 درصد کل تراکنش ها جعلی بوده است

خاویر پکس در مقاله خود به این نکته هم اشاره می کند که چرا صرافی ها عمدا ارقام حجم معاملات را هنگام ارائه گزارش افزایش می دهند او دلیل این کار را جلب توجه و همچنین جلب اعتماد مشتریان جهت ورود به بازار می داند.

تحقیق فوربس از صرافی های کوچک در جعل معاملات بیت کوین

نکته جالب دیگر در این تحقیقات مربوط به صرافی های کوچک و کمتر شناخته شده است که با استفاده از این روش به دنبال نشان دادن خود در بازار کریپتوکارنسی هستند و عجیب تر اینکه بین 80 تا 99 درصد معاملات آنها جعلی بوده است.

همچنین مشخص شده است ۹۵ درصد از داده‌های نشان‌داده‌شده در سال ۲۰۱۹ توسط پلتفرم داده‌های بازار CoinMarketCap نادرست بوده است.

این تحقیقات و جعلی بودن بیش از 50 درصد حجم معاملات بیت کوین نگران فعالین بازار رمزارزها را در پی خواهد داشت و احتمال سقوط بیت کوین را زیاد کرده است تحلیل گران بسیاری نسبت به وضعیت بازارها هشدار داده اند باید منتظر بود و دید چه زمانی امیدها برای بهبود بازار بیشتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید

در این باره بیشتر بخوانید  تحلیل بیت کوین : کاهش قیمت بیت کوین تا 6000 هزار دلار

Related posts

آیا لونا LUNA از مرگ بازگشته است ؟

لیندا سلطانی

آیا افت قیمت بیت کوین باعث کاهش استخراج بیت کوین خواهد شد؟

لیندا سلطانی

شکستن رکورد هولد کنندگان Shiba Inu

لیندا سلطانی

ارسال دیدگاه