Kraken مظنون به نقض تحریم های ایران

Kraken مانند بایننس تحریم های ایران را دور زده است

Kraken مظنون به نقض تحریم های ایران ، در طول سال گذشته اخبار نگران کننده همواره برای کاربران ایرانی و علاقه مند  به صنعت کریپتو منتشر شد ، شاید یکی از ناراحت کننده ترین آنها خبری مبنی بر احراز هویت صرافی بزرگ بایننس (Binance) برای کاربران خود بود بعد از انتشار این خبر موج از نگرانی برای کاربران ایرانی این صرافی ایجاد شد و بسیار از مردم نگران سرمایه های خود در این صرافی ها شدند و تقریبا می توان گفت بیشتر کاربران ایرانی به دلیل عدم دسترسی به خدمات مالی به روز دنیا مجبور به کوچ از این صرافی شدند.

عده ای صرافی های داخل ایران را برای ارائه ادامه فعالیت خود انتخاب کردند و عده ای با مهاجرت به صرافی هایی که هنوز اجازه می داد که بدون نیاز به احراز هویت KYC کاربران به معامله بپردازند فعالیت در بازار ارزدیجتال و خرید فروش کوین ها را ادامه دادند اما چندی قبل خبری مخابره شد مبنی بر اینکه صرافی بایننس تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را زیر پا گذاشته و به برخی کاربران اجازه فعالیت در این صرافی را داده است.

امروز مجددا خبری منتشر شد که تنها صرافی بایننس نبوده است که با تحریم های آمریکا علیه ایران همراهی نکرده  بلکه برخی صرافی های دیگر هم به نوعی این تحریم ها را دور زده اند جالب تر اینکه اینبار یکی از صرافی های ارز دیجتال که مستقر در آمریکاست مظنون به نقض تحریم ها شده است.

Kraken مظنون به نقض تحریم های ایران

به تازگی و طبق گزارش نیویورک تایمز، صرافی ارزهای دیجیتال کراکن که در سال 2011 تاسیس شده است متعلق به Payward Inc مستقر در کالیفرنیا آمریکا است به دلیل اجازه دادن به کاربران در ایران برای خرید و فروش دارایی های رمزنگاری شده تحت تحقیقات فدرال قرا گرفته است. این گزارش اضافه می کند که مقامات ایالات متحده از سه سال قبل در حال بررسی فعالیت های کراکن هستند. در این گزارش به نقل از افراد مطلع آمده است که انتظار می رود دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری جریمه های را برای این صرافی اعمال کند.

 

Kraken مظنون به نقض تحریم های ایران شده است- coinchandcom

چگونه تخلف صرافی Kraken فاش شد

با توجه به اینکه کاربران آمریکایی نمی توانند از پلتفرم BITMEX  استفاده کنند صرافی کراکن  با پشتیبانی از معاملات مارجین تریدینگ محبوبیت خوبی نزد کاربران آمریکایی پیدا کرده است اما داستان فاش شدن این تخلف تا حد زیادی می تواند به محبوبیت و اعتبار این صرافی خدشه وارد کند اولین بار این موضوع توسط یکی از کارمندان سابق این شرکت در سال 2019 فاش شد.

ناتان پیتر رانیون ادعا کرد که کراکن از کاربران ایرانی که تحت تحریم های مالی آمریکا هستند درآمد به دست آورده است و این درآمد طبق قانون قضایی ایالات متحده جرم محسوب می شود و احتمالا جریمه های سنگینی برای این شرکت به همراه داشته باشد. همچنین مقامات فدرال این موضوع را نیر مورد بررسی قرار خواهند داد که آیا در سایر نقاطی دنیا مانند سوریه و کوبا که تحت تحریم آمریکا بوده است صرافی Kraken مظنون به نقض تحریم های بوده است یا خیر ؟

تحریم روسیه در زمینه ارزهای دیجیتال

در اوایل سال 2022 و با شروع جنگ روسیه و اوکراین، وزارت خزانه داری ایالات متحده تحریم هایی را بر علیه روسیه به نشانه مخالف با جنگ و پشتیبانی از دولت اوکراین  اعمال کرد این تحریم ها بسیار گسترده و سنگین بود حنتی در این تحریم ها وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که تحریم های اعمال شده علیه روسیه شامل صنعت کریپتوکارنسی ، کوین ها و ارزهای دیجیتال نیز می شود.مقامات آمریکا به شرکت های رمزنگاری نسبت به معامله با صرافی ، شرکت و یا با نهادهای تحریم شده روسیه به شدت هشدار دادند.

تقریبا همگان به این نکته اذعان می کنند که دور زدن تحریم ها و مشخص شدن تراکنش ها با ارزهای دیجیتال بسیار دشوار است البته با توجه به خبر اعلام شده که در زمان نگارش خبر 4 تیر 1401 است سایت کوین چند به کاربران ایرانی صرافی Kraken مظنون به نقض تحریم های ایران توصیه می کند نسبت به انتشار این خبر به شدت حساس بوده و تصمیمات مقضی را هر چه سریع تر نسبت به سرمایه خود در این صرافی اخذ نمایند.

Related posts

خالق اتریوم به دوست داران POW اتریوم کلاسیک را پیشنهاد می کند

ناصر استادی

DeFi Market Maker Wintermute با هک 160 میلیون دلاری مواجه شد

محسن شریفی

سرمایه گذاران چینی منتظر بیت کوین 10 هزار دلاری هستند

محسن شریفی

ارسال دیدگاه