آیا افت قیمت بیت کوین باعث کاهش استخراج بیت کوین خواهد شد؟

کاهش استخراج بیت کوین همراه با افت قیمت

کاهش استخراج بیت کوین یکی از مسائلی است که در چند ماه اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته است همزمان با افت قیمت بیت کوین که از اوج تاریخی خود کاهش 70 درصدی را تجربه کرده است شاهد ترس شدیدی در بازار ارزهای دیجیتال بوده ایم به طوری که متوسط شاهد ترس و طمع در یکماه اخیر عدد 11 را نشان می دهد.

پس از کاهش شدید قیمت استخراج کنندگان بیت کوین در تلاش برای حفظ آرامش خود در بازار هستند با کاهش بیت کوین در چند ماه اخیر بسیاری از رمز ارزهای بزرگ سقوط شدیدی را تجربه کردند کاردانو از قیمت حدود 3 دلار به عدد 0.45 در زمان نگارش این نوشته رسیده است.

با توجه به بحرانی که در حال حاضر در بازار کریپتو کارنسی وجود دارد این بحران به استخراج کنندگان بیت کوین هم سرایت کرده است زیرا یکی از روش های به دست آوردن بیت کوین ماینینگ بیت کوین و این منجر به کاهش استخراج بیت کوین شده است.

استراتژی استخراج گنندگان چه بوده است

شاید استخراج بیت کوین بزرگ ترین روش جهت به دست آورد بیت کوین نباشد اما مطمعنا یکی از کم ریسک ترین روش ها برای به دست آوردن آن است. از ابتدای کاهش قیمت بیت کوین تا به امروز استخراج کنندگان بیت کوین بیشتری نسبت به حالت نرمال فروخته اند.

استراتژی استخراج کنندگان بیت کوین به این صورت است که مقداری کمی از بیت کوین که از این طریق به دست می آورند به فروش می رسانند و مقدار قابل توجه آن را با انگیزه افزایش قیمت بیت کوین و کسب سود بیشتر هولد می کنند.

اما از زمانی که این افت قیمت اتفاق افتاده استخراج کنندگان بیت کوین دلیلی برای استفاده از استراتژی بالا نمی بینند و ترجیح داده اند حداقل برای کوتاه مدت بیت کوین بسیار بیشتری نسبت به حد معمول به فروش برسانند.

یکی از مواردی که همواره در مورد ماینینگ بیت کوین مورد انتقاد بوده است استفاده بسیار زیاد از کارت های گرافیکی است که تنها دلیلی که در مقابل این انتقاد قابل قبول بود رشد قیمت بیت کوین و حرکت صعودی آن بود که با توجه به وضعیت فعلی دیگر اینکار مقرون به صرفه نیست و طبیعتا کاهش استخراج بیت کوین را به همراه خواهد داشت.

کاهش استخراج بیت کوین | کوین چند

استخراج کنندگان با توجه به کاهش استخراج بیت کوین تجهیزات خود را به حراج می گذارند

همانطور که پیش تر اشاره شد یکی از اصلی ترین اجزای ریگ ماینینگ بیت کوین کارت های گرافیکی هستند که توسط شرکت های کامپیوتری تولید شده و کاربرد بسیار زیادی در صنعت بازی دارند.در چند ماه اخیر و با توجه به وضعیت بازار بسیاری از استخراج کنندگان برای فرار از ضررهای سنگین به فروش تجهیزات خود که شامل این کارت های گرافیکی نیز می شود روی آورده اند.

به طوری که قبلا یکی از مشکلات گیمرها کمبوئ کارت های گرافیکی که توسط افراد و شرکت ها جهت استخراج بیت کوین خریداری می شدند اما در حال حاضر بسیار از فروشگاه های اینترنتی بزرگ دنیا کارت های گرافیکی با قدرت بالا و پردازنده های گرافیکی ارزهای دیجیتال را با قیمت بسیار پایین به فروش می رسانند.

این خبر خوبی برای جامعه بازی بوده با اینکه بسیاری از این تجهیزات فرسوده بوده اما تعداد قابل توجهی از آنها با توجه به قیمت کم می توانند آخرین بازی ها را اجرا کنند و همچنین بسیاری از علاقه مندان به استخراج بیت کوین این اتفاق را فرصتی مناسب جهت خرید و ورود به این حوزه می دانند.

سرانجام استخراج کنندگان بیت کوین با توجه به افت استخراج بیتکوین چه خواهد شد؟

در حال حاضر شاید از دیدگاه بسیاری از فعالان این حوزه آینده روشنی در انتظار استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال وجود ندارد اما چیزی که مشخص است این صنعت همچنان زنده است و به حیات خود ادامه می دهد و بسیار بعید به نظر می رسد که به طور کلی از بین برود.

درست است که بسیاری از استخراج کنندگان قدیم تصمیم به خروج کلی از این صنعت را گرفته اند اما بسیار فعالان جدید هم به تازگی و با هدف ماینینگ در سرمایه گزاری در این قیمت ها وارد این صنعت شده و این اپراتورهای جدید جای فعالان قدیمی تر را در این صنعت می گیرند

یکی از مهمترین دلایلی که باعث ورود افراد جدید شده است این است که استخراج به مراتب ساده تر از قبل شده و تنها 10 دقیقه زمان لازم است تا یک بلاک بیت کوین تولید شود ، این پوششی بر سود کم این روزها بوده است این در مقایسه به قبل بسیار جذاب است که استخراج بیت کوین بسیار دشوار بود و استخراج کنندگان زمان زیادی برای رقابت می گذاشتند،موضوع وقتی دشوارتر می شد که سازمان های بزرگ با هزاران دستگاه و پردازنده وارد این صنعت شده و طبیعتا شانس کمتری برای یک فرد نسبت به یک نهاد بزرگ وجود داشت.

در حال حاضر که برخی از این نهادهای بزرگ از رقابت کنار می روند استخراج کنندگان کوچک شانس بزرگتری برای رقابت دارند ممکن است زیاد نباشد اما آنقدر جذاب هست که بسیاری از این استخراج کنندگان شانس خود را در این صنعت امتحان کنند.

با تمام موارد بالا باید دید در ادامه برای روند قیمتی بیت کوین چه اتفاقی خواهد افتاد که این بسیار برای صنعت ماینینگ مهم و ممکن است هر لحظه دوباره شاهد رونق و برگشت رقابت برای استخراج باشیم.

Related posts

ویلی وو دلیل مفید بودن بیت کوین برای محیط زیست را توضیح می دهد

محسن شریفی

هارد فورک واسیل Vasil کاردانو

لیندا سلطانی

سه ماه تاخیر در عرضه هارد فورک واسیل 22 سپتامبر hard fork Vasil Cardano

محسن شریفی

ارسال دیدگاه