بورس اوراق بهادار آمریکا از ایلان ماسک در مورد انصراف از خرید توییر توضیح می خواهد

توضیح SEC از ایلان ماسک در مورد انصراف از خرید توییتر

توضیح SEC از ایلان ماسک از ثروتمندترین فرد جهان خواسته توضیحات بیشتری در مورد توییت اخیر خود مبنی بر انصراف از خرید شرکت توییر ارائه دهد ، چندی قبل ایلان ماسک طی توییتی اعلام کرد از خرید شرکت توییر منصرف شده و حاضر به خرید این شرکت نیست.

در این رابطه وکیل ماسک توضیحاتی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارائه کرده است شایان ذکر است که این اولین باری نیست که از ایلان ماسک خواسته شده در مورد قراردادهای خود به SEC توضیح ارائه نماید.

SEC از ایلان ماسک خواست منظورش را به طور شفاف در مورد توییت خود مبنی بر اینکه خرید این شبکه اجتماعی را تا زمانی که این شرکت اطلاعات بیشتری در مورد حساب های اسپم ارائه نکئد نمی تواند جلو ببرد را اعلام کند.

اصطلاح ” نمی تواند ” به این معنی است که ایلان ماسک و شرکایش از حق قانونی تحت شرایط توافق نامه در حال استفاده هستند تا خرید توییتر را تعلیق کنند.

توضیح SEC از ایلان ماسک عکس العمل وکیل او را در پی داشته 

وکیل ایلان ماسک گفته است با وجود تمایل آقای ماسک مبنی بر بدست آوردن اطلاعات در مورد اکانت های جعلی  و هرزنامه هیچ تصمیم و تغییر اساسی در برنامه ها و پیشنهادات آقای ماسک در مورد پیشنهادات آن زمان ایجاد نشده است این درحالی است که ایلان ماسک بارها تلاش برای از بین بردن معامله کرده و در پست های مختلف در پلتفرم میکروبلاگینگ توییتر را به نقض قرارداد محکوم کرده است

از مواردی که ایلان ماسک به آن اعتراض دارد این است که مدعی است توییر از افشای اطلاعات مورد درخواست او خودداری کرده وهمچنین کارمندان خود را بدون هماهنگی با ایلان ماسک اخراج کرده است.

توضیح SEC از ایلان ماسکتوضیح SEC از ایلان ماسک | coinchand

توییتر در پاسخ به توضیح SEC از ایلان ماسک چه می گوید؟

توییتر تمام اتهامات را به کلی رد کرده است و تنها دلیل منصرف شدن ایلان ماسک از خرید این شرکت تغییر اوضاع بازار اعلام کرده است ، این شرکت هفته قبل در دادگاه دلاور شکایتنامه تنظیم کرد تا ایلان ماسک را مجبور به اجرای قرارداد کند.

وکلای توییتر در نامه ای که بهSECهم ارسال شده و همین طور برای خود ایلان ماسک اعلام کردن که منصرف شدن از خرید توییتر نامعتبر واشتباه است.

یکی از نمایندگان شرکت توییتر اعلام کرده است که برخلاف اظهارات ایلان ماسک ، شرکت توییتر هیچ یک از توافقات خود را نقض نکرده است و طبق گفته وکیل ایلان ماسک به این قرارداد پایبند بوده زیرا تیم حقوقی اون عمدا و مادی قرارداد را نقض کرده اند.

در نهایت بعد از توضیح SEC از ایلان ماسک چه اتفاق خواهد افتاد ؟

در این بین اما کارشناسان حقوقی معتقد هستند که نتیجه این اختلاف و دادگاه اصلا روشن نیست و هر اتفاقی ممکن است روی دهد یکی از این نتایج طبیعتا اجبار ایلان ماسک به اجرای توافق با توییتر خواهد بود اما مورد اصلی این است که زمان با ایلان ماسک یار بوده و او می تواند مجددا قیمتی زیر قیمت قبلی با توجه به نزولی بودن بازارها ارائه کرده و با توییتر مذاکره کند.

از طرفی باید توییتر هم این مورد را در نظر بگیرد که کلیه اطلاعات درخواستی را به تیم فنی ایلان ماسک ارائه کند همانطور که هر خریداری از فروشنده میخواهد در زمان معامله صداقت کامل داشته باشد

باید دید نتیجه این دعوای حقوقی که احتمالا زمان زیادی خواهد برد به نفع کدام طرف خواهد شد.

Related posts

سرویس Google map هند / قطعی موقت در بریتانیا و جریمه توسط روسیه

الهام پرنیان

تسلا 75 درصد از ذخایر بیتکوین خود را فروخت

ناصر استادی

تحلیل شاخص نزدک Nasdaq : احتمال افت تا 12100

لیندا سلطانی

ارسال دیدگاه