هارد فورک واسیل Vasil کاردانو

هارد فورک کاردانو یا همان Vasil

هارد فورک واسیل Vasil کاردانو رویدادی که به زودی شاهد آن خواهیم بود چیست در این نوشته سعی داریم در مورد این هاردفورک و حزییات آن بیشتر بدانیم.

اگر چه در حال حاضر انتقادات بسیار جدی به بلاک چین کاردانو مطرح شده است اما این کوین همچنان در لیست محبوبترین کوین ها از نظر ارزشی و مارکت کپ باقی مانده است و اکوسیستم dApps آن همچنان از نظر تعداد برنامه رشد قابل توجهی را تجربه می کند که این خود دلیل بسیار قوی است که علاقه مندان این رمز ارز خود را برای هارد فورک Vasil که یکی از مهمترین رویدادها بلاک چینی در سال 2022 است اماده کنند.

چرا نام این هارد فورک واسیل است؟

هارد فورک Vasil کاردانو (ADA) قرار است جواب انتقادات فعلی را بدهد و کمبودهای فعلی این بلاک چین را برطرف کند

کاردانو (ADA) بزرگ ترین بلاکچین اثبات سهام و پلتفرم میزبانی با کارایی بالا برای برنامه های غیرمتمرکز است که قرار است شاهد یک تغییر و ارتقای غیرعادی در پایگاه کد خود باشد.

این هاردفورک قرار است به نام واسیل استویانوف دابوف ریاضیدان برجسته دنیا که یکی از علاقه مندان بزرگ به این کوین بودنامگذاری شود که به تازگی هم از درگذشته است.

هارد فورک Vasil کاردانو | coinchand

تغییرات در هارد فورک واسیل کاردانو چیست؟

  1. هارد فورک واسیل Vasil مورد انتظارترین هاردفورک در کاردانو (ADA) از زمان فعال شدن هاردفورک Alonzo و قراردادهای هوشمند است
  2. انتظار می رود این هاردفورک بین ماه های جولای تا سپتامبر سال 2022 انجام شود
  3. دستور کار هاردفورک شامل چهار پیشنهاد برای بهبود بخش های cip31 , cip32 , cip 33 , cip40 , می باشد
  4. به طور کلی این هاردفورک روی فرایند داده ها در کاردانو (ADA) متمرکز است تا با انجام این کار توسعه دهندگان منابعی بهینه تر و سازگارتری در اختیار داشته باشند.
  5. همچنین این بهبودها باعث پیشرفت در زبان برنامه نویسی پلوتوس (Plutus) که یک زبان مخصوص برنامه نویسی کاردانو است می شود.

آغاز کاردانو از چه زمانی بود

پلتفرم کاردانو (ADA) در اواخر سال 2014 توسط چارلز هاسکینسون توسعه دهنده و کارآفرین ، سرمایه گذار و یکی از بنیانگذاران اتریوم مطرح شد و خود را به عنوان نسل سوم بلاکچین معرفی کرد که برای رفع کمبودهای نسل اول که شامل بیت کوین و اتریوم بود طراحی شد 

برخلاف بسیاری از کوین ها مطرح دنیا مانند بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین و … کاردانو از شبکه اثبات سهام استفاده می کند اما این شبکه اثبات سهام چه ویژگی دارد که باعث اهمیت آن شده؟ این بلاکچین به دلیل اینکه بسیار دوستدار محیط زیست است بسیار دموکراتیک و فراگیر و مهمتر اینکه ایمنی عملیات آن توسط سهامداران تضمین می شود بسیار مورد توجه قرار گرفته است

اکوسیستم هیجان انگیر dApps

 درست مانند اتریوم و Matic و BNB که برای برنامه های غیر متمرکز مناسب هستند کاردانو (ADA) هم از این قاعده مستثنا نیست و می توان به جرات گفت که از همه موارد بالا مناسب تر نیز هست.

باید منتظر بود تا زمان انجام این هاردفورک چه تغییراتی پیش روی کاردانو (ADA) خواهد بود 

Related posts

تحلیل بیت کوین : تایید پرچم خرس ها ؟ 13سپتامبر 2022 ( 22 شهریور 1401)

لیندا سلطانی

گرمای استخراج بیت کوین می تواند باعث حل شدن بحران انرژی دنیا شود

لیندا سلطانی

دولت روسیه استفاده از ارزهای دیجیتال در تجارت بین‌المللی را قانونی می‌کند

شبنم خسروی

ارسال دیدگاه